Sertleşme Sorunu ve Penis Pompası

Sertleşme sorunu birçok erkeğin cinsel hayatında karşılaştığı sorunlardandır. Bazı erkekler bu problem ile ilk orgazmdan sonra karşılaşırken bazıları ise ilişkinin başında dahi bu sorundan muzdarip olabilir. Sertleşme problemi, fizyolojik olabileceği gibi psikolojik olarakta meydana gelebilir. İlişki esnasında ereksiyona giremeyen erkek, hem cinsel hayatında hemde sosyal hayatta özgüven problemleri yaşaryabilir.Cinsel hayatında partneri ile yaşadığı bu problemin, birlikteliğe olumsuz etkisi oldukça büyüktür.

Sertleşme probleminin erkek libidosu ile hiç bir ilgisi yoktur. Erken boşalma sertleşme probleminin habercisi değildir. Eğer kısırsanız ve ereksiyon problemi yaşıyorsanız bu problem ile sertleşme probleminin bir ilgisi olmadığını hatırlatmak isteriz. Sertleşme problemi genellikle psikolojik bir sorundur.

Sertleşmeyi etkileyen sorunlar nelerdir?
Sertleşme problemlerin %90’ı heyecanlanma, partnere kendini beğendirme amacı, iyi sevişme arzusu olmasının yanı sıra farklı fizyolojik nedenlerde vardır.

  • Sigara, uyuşturucu ve alkol kullanıyorsanız zamanla sertleşme problemi yaşamanız muhtemeldir. Eğer bu maddelerin bağımlısıysanız ilk orgazmı bile yaşayamamanız normaldir. Sağlıklı bir cinsel hayat için bu maddeleri kesinlikle kullanmayınız.
  • Partneriniz ile sevişme esnasına iletişim kurun hoşunuza gidebilecek, hazzınızı arttıracak cümleler kurmasını isteyin.
  • Yorgun ve uykusuz sex sertleşme sorunlarından birisidir. Bu durumda ereksiyon problemleri yaşamanız muhtemeldir.
  • Yaşın getirmiş olduğu sertleşmeme sorunları.
Kendi başınıza bu maddelere dikkat ederek süreci aşmanız mümkün, buna rağmen hala sertleşme problemi yaşıyorsanız doktorunuza başvurmanız daha sağlıklı olacaktır.
Doktorun sunacağı tedavi yöntemlerinden bazıları
  • Penis pompası: Vakum ile penisinizi hem ereksiyon haline getirmeyi amaçlar hemde büyümesini sağlar. Vakumlamaya başladığınız andan itibaren penisiniz kısa sürede sertleşir.
  • Hap Tedavisi: Pek tavsiye edilmese de cinsel ilişki öncesi tavsiye edilir. Doktorlar tarafından reçete edilmesine özen gösterin. Çeşitli zararlar ile karşılaşmamak için Viagra ve çeşitli haplardan uzak durmanız tavsiye edilir.
Penis sertleşme sorununa dair tıbbın ve alternatif tıbbın sunmuş olduğu yöntemleri sizler ile paylaştık

Bir önceki yazımız olan Penis Pompası Eczanede Satılır mı? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.