Erkekler Yatakta Ne İster?

Erkeklerin yatakta istekleri, konusu ile ilgili olarak farklı öneriler bulunmaktadır. Sağlıklı bir cinsel hayatın var olması için, erkeklerin dikkat etmesi gereken hareketler olduğu gibi, kadınlarında dikkat etmesi gereken şeyler bulunur. Tarafların karşılıklı istek ve beklentilerinin birbirleri tarafından karşılanıyor olması, uzun ve mutlu bir birlikteliğin de sırrı olarak bilinmektedir.

Cinsellik, tüm canlıların soyunun devam ettirilebilmesi açısından zorunlu bir durum olarak karşımıza çıkmakla birlikte, özellikle insanoğlu için tür sürekliliğinin yanında sosyal bir aktivitedir.

Erkekler ve kadınlar, hormonal ve dolayısıyla bilişsel açıdan pek çok yönden birbirinden farklı olan ve birbirini tamamlayan canlılardır. Kadınların cinselliğe bakış açısı genel anlamda duygu odaklı olurken, erkekler sonuç odaklı olarak hareket etmeleri ile bilinirler. Bu anlamda kadınların cinsellikten beklentileri ile erkeklerin yatakta istekleri birbirinden farklı içerikte olabilir.

İlk Adımı Siz Atın

Erkekler her anlamda cüretkâr ve cesur kadınları etkileyici bulmaktadır. Bu anlamda, bu durum cinsellik söz konusu olduğunda da aynıdır. Kadınların seksi başlatan hamleler yapması, daha net bir ifadeyle ilk hamlenin kadından gelmesi, erkekleri etkileyen en önemli unsurlardan biridir. Kadının atacağı adımla, yakınlaşmaya start verecek bir hareket, erkeklerin fazlasıyla hoşlandığı bir durumdur.

Seksi başlatacak ilk hareketinizin, çok düşünülmesine ve estetik olmasına ihtiyacınız yoktur. Küçük bir dokunuş, istekli bir öpücük ve ya sıcak bir sarılma ilk adım olarak erkeğiniz tarafından kabul görür ve kıvılcım etkisi yaratabilir.  

Tekrar Orgazm Planı

Kadınlar cinsel birliktelik söz konusu olduğunda duygu odaklı hareket ederler ve yoğun hisler, uzun ön sevişme aktiviteleri sonrasında orgazm yani sonuç hedeflerler. Cinsel birleşme sonrasında, romantik dokunuşlar ve konuşmalar isteyebilirler. Erkekler ise, cinsellik söz konusu olduğunda sonuç odaklı hareket etmeleri ile bilinir. Bir an önce, orgazma ulaşmayı hedefler, ardından bir sonraki orgazmın planlarını yaparlar.  Bu sebeple, partnerinizle yaşadığınız cinsel birlikteliklerde, zaman zaman duyguyu ön planda tutmayı bırakıp, onun gibi düşüp sonuç odaklı olmaya çalışmanızda fayda olacaktır. Doğrudan cinsel birleşme ve orgazm odaklı olarak hareket etmek, aceleci davranmak erkeklerin yatakta istekleri listesinde en önemli maddelerden biridir.

Heyecanlı Ve Vahşi Hamleler

Erkeklerin yataktaki istekleri hususunda kadınlara göre, daha ilkel ve sonuç odaklı olduğu gerçektir. Bu sebeple erkekler, kadınlara oranla daha vahşi ve cinsel birleşme odaklı hamlelerden keyif alabilir. Partnerinizle cinsel birliktelik yaşarken, aşırı isteklerini olumlu yanıtlamanız, erkekler için yataktaki deneyimin daha iz bırakan bir aktivite olmasını sağlayacaktır.

Toplumumuzda genel olarak var olan algı kadının, erkeğe oranla cinsellik konusunda daha çekingen davranması yönündedir. Hatta bu durum edepli davranma olarak da nitelendirilir ve bireyler bilinçaltında, zaman zaman isteseler bile cinsellikte aşırıya kaçma kaygısıyla ve ‘edepsiz’ bir durum olması gerekçesiyle isteklerini bastırabilir. Erkeğinizin cinsel birleşmeden maksimum oranda keyif almasını istiyorsanız tabularınızı yıkın. Vahşi, heyecanlı ve aşırı hamleler yapmaktan çekinmeyin. 

Erkekler İçin Görsellik Ön Plandadır.

Erkeklerin yataktaki istekleri ve beklentileri, çoğu zaman görsellik üzerine kurulu olabilmektedir. Görsel anlamda, çeşitli ögelerle desteklenen bir vücut, yapılan cinsel aktiviteden alınacak keyfi çok daha ileri taşıyabilmektedir. Erkeklerin partnerlerinden beklentileri kusursuz bir vücut yapısı değildir. Sahip olunan cevherin dışarı çıkarılmasını ve görünür kılınmasını isterler. Bu sebeple, cinsel birliktelikte bedeninizi büyüleyici gösterecek iç çamaşırlarından destek alabilirsiniz.

Özellikle kırmızı renginin, aşkla ve seksle bağdaşmış bir yanı vardır. Bu sebeple, tercihlerinizi kırmızıdan yana kullanmak, erkeklerin aklını başından alacak bir ayrıntı halini alacaktır. Vücudunuzun belli bölgelerini sergileyecek, belli bölgelerini ise özellikle gizleyecek detaylara sahip iç çamaşırları idealdir. Ayrıca deri detaylı ve transparan iç çamaşırları ve jartiyerler de yine mükemmel bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Erkekler Mükemmellik Beklemez.

Erkeklerin yataktaki istekleri,  mükemmellikten uzaktır. Mükemmellikten ziyade, farklı şeyler denemekten keyif alırlar. Bu sebeple, alışılmışın dışına çıkabilmek erkeklerin cinsel birliktelikten keyif almalarında oldukça önemli bir yere sahiptir.

Partnerinizle yapacağınız sekse, alışılmışın dışında, daha önceden herhangi bir nedenle demekten çekindiğiniz veya denemediğiniz bir seks pozisyonunu deneyerek başlayabilirsiniz. Alışılmışın dışına çıkılarak yapılan bir seks, arka arkaya yapılan bir cinsel aktiviteden çok daha etkilidir.

Denenecek yeni seks pozisyonlarının yanı sıra, cinsel aktivitelerde kullanılmak üzere üretilen seks oyuncaklarından da destek almak erkeklerin yataktaki istekleri ve beklentilerini karşılamanız konusunda etkili olacaktır. Ayrıca seks oyuncaklarını kullanabileceğiniz oyunlar kurmanız da etkili olan aktivitelerden biridir.

Yeni şeyler denemekten çekinmeyin. Farklı oyunlar kurmak ve bu oyunlarda seks oyuncaklarını kullanmak, yapacağınız cinsel aktivitede sizin de keyif almanız üzerinde kesinlikle belirleyicidir. Gecelerinizi renklendirmek için, kullanacağınız kelepçeler, ağız topları ve elektrikli aparatlar basit birkaç alternatif olarak sayılabilir.

Alışılmışın dışına çıkın.

Cinsel birliktelik denildiğinde, genellikle denenen vajinal birleşmedir. Ancak zaman zaman cinsel aktivitenizi gerçekleştirirken farklı yollarda deneyebilirsiniz. Sınırlarınız varsa bu sınırlar ortadan kaldırılmalıdır. Bu anlamda, bilinen cinsel birleşme tekniklerinin dışına çıkılarak,  partnerinizi rahatlama yoluna gidebilirsiniz.

Örneğin oral yolla partnerinizin rahatlamasına yardımcı olmak, erkeklerin yataktaki istekleri konusunda, en çok keyif veren aktivitelerden biridir. Ancak yine oral yolla gerçekleştirilen orgazm, kadınların denemekten çekindiği bir ayrıntı olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak cinsellikte sınırlar olmamalıdır.

Partnerinizin Bedeninde, Farklı Zevk Noktaları Keşfedin.

İnsan bedeni büyüleyicidir. Özellikle cinsellik söz konusu olduğunda, dokunacağınız her bir zerre partnerinizin çok daha fazla keyif almasına yardımcı olabilir. Bu sebeple, erkeklerin yatakta istekleri söz konusu olduğunda, keşfedilmeye açık hassas noktalar da kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Her cinsel birleşmenizde, yeni bir keşfe çıkıyormuşçasına, erkeğinizin bedenine yapacağınız dokunuşlar, alacağı keyfin doyum noktasına ulaşmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca yapacağınız dokunuşların, sonuçlarını anında gözlemlemek, her dokunuşun partnerinizin keyif dolu dakikalar yaşamasını sağladığını fark etmek, sizin de cinsel birleşmeden alacağınız keyfi arttıracaktır.

Erkeklerin seks esnasında keyif aldığı bir diğer detay da, kendi isimlerini duymaktır. İstekli ve şuh bir ses tonu ile söylenen sevgi sözcükleri, isminin telaffuz edilmesi, erkeğinizi baştan çıkaracak, ince ayrıntılardandır.

Farklı Mekânlar Deneyin.

Cinsellik söz konusu olduğunda klişelerin dışına çıkılması gerekir. Bu anlamda, cinsel birleşme için sıklıkla aynı mekânın kullanılıyor olması da bir klişe olarak kabul edilebilir. Seks aktivitesinin yatak odası ile bağdaştırılması ve başka bir alanda yapılması uygun değilmiş gibi davranmak, cinsel hayatınızın sıradanlaşmasına ve bu durumda özellikle erkeklerin yatakta beklentileri konusunda yetersiz hissetmenize neden olabilir.

Evinizin her köşesi size aittir ve seks ille de yatak odasında yapılacak diye bir kural yoktur. Bu anlamda, mutfakta, salonda, banyonuzda ve hatta garajınızda seks yapmak, heyecanınızı arttıracak aktivitelerdendir. Özellikle erkekler planlanmamış ve sonuç odaklı seks aktiviteleri konusunda daha isteklidirler. Bu sebeple yapacağınız zamandan ve mekandan bağımsız cinsel aktiviteler erkeğinizi çok daha memnun edecektir.

Hatta heyecanı biraz daha arttırıp, evinizin dışındaki alanlarda da kaçamaklar yapmak, aceleci davranışlarınız ve salt cinsel birleşme odaklı olmanız erkeğinizin etkilenmesinde de etkili olacaktır. Yapmanız gereken tek şey gözlemlemek ve yalnız olduğunuzdan emin olduğunuzda harekete geçmektir. 

Bir önceki yazımız olan Yorucu Olmayan Seks Pozisyonları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir