Erken Boşalma Sorunu Yaşayanlara 6 Öneri

Erken Boşalan Erkekler İçin Kesin Öneriler

Çağımız erkeklerinin en çok maruz kaldığı cinsel problemlerin başında erken boşalma sorunu geliyor. Özellikle orta ve ileri yaş grubundaki erkeklerde çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen erken boşalma sorunu tedavi edilemediği takdirde partnerler üzerinde de negatif yönde etkiler oluşturabiliyor. Erkeklerde kalitesiz cinsel yaşama ve özgüven düşüklüğüne neden olan erken boşalma problemi tedavi edilemediği takdirde partnerlerde yaşam kalitesinin düşmesine de neden olabiliyor. Doğal tedavi uygulamaları üzerinden de tedavi edilebilen erken boşalma sorunu bu sayede bireylerin daha sağlıklı ve istikrarlı bir cinsel yaşama sahip olmasını sağlıyor. Dolaysıyla erken boşalma sorununa maruz kalan erkeklerin bu sorundan kurtulması açısından 6 önemli tavsiyeye uymasında fayda bulunuyor.

Sık Mastürbasyon Yapılmasından Uzak Durulmalı

Bilimsel olarak yapılan bazı araştırmalar sonucunda gün boyu sık bir biçimde mastürbasyon yapan erkeklerde, mastürbasyon yapmayan erkeklere oranla erken boşalma sorunu daha sık meydana geldiği gözlemlenmiştir. Genel sağlık açısından da birçok zararları bulunan mastürbasyon bu bakımdan erken boşalma sorununda da önemli bir etkiye sahiptir. Yapılan bir başka bilimsel araştırmalar sonucunda gün içerisinde sıklıkla yapılan mastürbasyonların sağlıksız bir cinsel yaşama da neden olabildiği ve partnerlerin birbirinden uzaklaşma eğilimi göstermesine yol açtığı gözlemlenmiştir. Bu bakımdan gerek sağlıklı cinsel yaşam açısından ve gerekse de erken boşalma sorununa maruz kalınmaması veya maruz kalınması durumunda bu sorundan daha pratik bir biçimde kurtulmak açısından sık mastürbasyon alışkanlığından uzak durulması gerekiyor. Sık mastürbasyon yapılması beraberinde partner üzerinde de ciddi anlamda negatif etkilere neden olabiliyor. Bilimsel olarak yapılan araştırmalar sonucunda gün içerisinde birden fazla mastürbasyon yapılmasının beraberinde partnerin de cinsel yaşamdan soğulmasına neden olduğu gözlemlenmiştir.

Penis Organının Ne Şekilde İşlev Gördüğü Hakkında Bilgili Olunmalı

Yapılan bazı bilimsel araştırmalar sonucunda erken boşalma sorunu yaşayan birçok erkeklerin gerçek anlamda penis organlarının ne şekilde işlev gördüğü hakkında bilgili olmadığı gözlemlenmiştir. Bu durum sonucunda da erken boşalma sorununa maruz kaldığı gözlemlenmiştir. Her erkek ırkındaki penis organının işlevsel özellikleri farklıdır. Dolaysıyla bazı erkek ırklarında penis işlevi daha hızlı bir biçimde aktif olabildiği gibi bazı erkek ırklarında normalden daha geç sürede aktif olabiliyor. Bu bakımdan gerek sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam açısından ve gerekse de erken boşalma sorununa maruz kalınmaması açısından penis organının ne şekilde işlev gördüğü hakkında bilgi sahibi olunması gerekiyor. Mutlu bir cinsel yaşam açısından penis organının sağlıklı bir biçimde işlev görmesi gerekiyor. Bu bağlamda erkeklerin cinsel birliktelikten birkaç dakika öncesinde penis organının nasıl bir işleve sahip olduğunu mutlaka gözlemlemesi gerekiyor.

Nefes Kontrolü Sağlanmalı

Pekçok eylemlerde olduğu gibi cinsel yaşam da başlı başına bir eylemdir. Partnerlerin gerek iş hayatında ve gerekse de sosyal yaşamda daha aktif olabilmesi açısından öncelikle sağlıklı ve pozitif bir cinsel yaşama sahip olması gerekiyor. Bu kapsamda erken boşalma probleminde dikkat edilmesi gerekenlerden biri de cinsel ilişki süreci boyunca nefes kontrolünün sağlıklı bir biçimde sağlanmasıdır. Yapılan araştırmalar sonucunda cinsel ilişki süreci boyunca sağlıklı bir şekilde nefes kontrolü sağlayan erkeklerde bu eylemi gerçekleştiremeyen erkeklere oranla erken boşalma riski daha düşük olduğu gözlemlenmiştir. Sağlıklı bir nefes kontrolü sadece erken boşalma sorununun giderilmesinde değil, pekçok cinsel sorunların ortadan kaldırılmasında da oldukça etkilidir. Yapılan bazı araştırmalar sonucunda birçok erkeklerin cinsel ilişki öncesinde ciddi anlamda heyecanlandığı ve paniklediği gözlemlenmiştir. Bu durum beraberinde partner üzerinde de negatif bir etkiye neden olabildiği gözlemlenmiştir. Dolaysıyla sorunsuz bir cinsel ilişki ve erken boşalma sorununun ortadan kaldırılması açısından sağlıklı nefes kontrolü söz konusu olmalıdır. Bununla birlikte cinsel ilişki süreci öncesinde daha sakin olunması tavsiye edilir. Nefes kontrolü özellikle cinsel ilişkiden birkaç dakika öncesinden gerçekleştirilmesi tavsiye edilir. Bu sayede sağlıklı bir cinsel birliktelik söz konusu olabilir.

Partnerinizle Diyalog Kurun

Erken boşalma problemi yaşayan birçok erkekler genellikle bu durumu partnerleriyle paylaşmaktan kaçınabiliyorlar. Ancak erken boşalma sorununda gerektiği durumlarda bireylerin partnerleriyle diyalog kurmasında fayda bulunuyor. Bu sayede bireyler psikolojik anlamda da kendilerinde bir rahatlama hissedebiliyor. Bu durum beraberinde sağlıklı bir cinsel hayata kavuşması anlamına geliyor. Yapılan bazı araştırmalar sonucunda cinsel ilişki öncesinde partneriyle diyalog kuran erkeklerde, cinsel ilişki öncesinde partneriyle diyalog kurmayan erkeklere oranla erken boşalma problemi daha düşük düzeyde meydana geldiği gözlemlenmiştir. Dünya genelinde yaygın olarak görülen erken boşalma sorunu genellikle erken sürede ve kalıcı olarak tedavi ediliyor. Bireyler bu sorunla baş edemediği takdirde uzman bir terapistten de yardım almasında fayda bulunuyor. Erken boşalma sorununda ayrıca partnerlerin de olumlu yönde davranışlar göstermesi önem arz ediyor.

Penis Pompası Günlük Düzenli Olarak Kullanılmalı

  • Erken boşalma sorununda dikkat edilmesi gerekenlerden biri de günlük olarak düzenli ve yeteri düzeyde penis pompası kullanılmasıdır.
  • Dünya genelinde erken boşalma sorunu yaşayan her yaştan erkeklerin bir numaralı tercihi olan kaliteli penis pompası ayrıca birçok erken boşalma tekniklerine oranla daha etkili sonuçlar sunuyor.
  • Sağlık Bakanlığı tarafından da onaylanan profesyonel penis pompası sayesinde erken boşalma problemi tarihe karışıyor.
  • Başta erken boşalma problemi olmak üzere birçok penis problemlerinin kısa sürede ve kalıcı olarak ortadan kaldırılmasında penis pompası kullanılması tavsiye edilir.
  • Avrupa kalite standartlarından üretilen bu kaliteli erken boşalma yok edici cinsel ürünler günlük olarak düzenli bir şekilde kullanıldığında erken boşalma, peniste geç sertleşme gibi önemli sorunları daha kısa sürede ortadan kaldırıyor.
  • Tüm penis boy ve kalınlığına göre özel olarak üretilen penis pompası ayrıca uygun fiyat tarifesinden satışa sunuluyor.
  • Bu sayede erken boşalma sorunu yaşayan erkekler daha düşük bir ödeme üzerinden etkili penis pompasından faydalanabiliyor.

Cinsel İlişki Süreci Boyunca Zihin Tamamen Boşaltılmalı

Erken boşalma sorununa maruz kalan erkeklerin uyması gereken 6 önemli tavsiyelerden biri de cinsel ilişki süreci boyunca zihinlerini tamamen boşaltmasıdır. Yapılan araştırmalar sonucunda cinsel ilişki süreci boyunca zihinleri dolu olan erkeklerde, cinsel ilişki süreci boyunca zihinleri tamamen boşalan erkeklere oranla erken boşalma problemi daha yüksek olduğu gözlemlenmiştir. Ayrıca bu konuda gerek duyulması durumunda cinsel ilişki süreci öncesinden partnerle iletişim kurularak zihin pratik bir biçimde arındırılmalıdır. Zihin karmaşıklığı pekçok penis sorunlarında da önemli bir etkiye sahiptir. Dolaysıyla cinsel ilişki öncesinde ilk olarak ruhsal, zihinsel ve fiziksel yönden rahat ve özgür olunması gerekiyor. Cinsel ilişki süresi boyunca zihnin ev veya işyerinin elektrik faturalarından, doğalgaz faturalarından, su faturalarından, kira ödemelerinden ve benzeri türden durumlardan mutlaka boşaltılması gerekiyor. Ayrıca sağlıklı bir cinsel yaşam açısından da cinsel ilişki öncesinde zihnin tamamen arındırılması tavsiye edilir. Bu konuda ayrıca gerek duyulması durumunda uzman bir terapistten de destek hizmetleri talep edilebilir. Zihin karmaşıklığı yaşayan erkeklerin sağlıklı bir cinsel yaşama sahip olması söz konusu olmadığı gibi erken boşalma ve normal süreli ereksiyon durumuna geçmesi söz konusu olmaz. Erkeklerin korkulu rüyası olan erken boşalma probleminden istikrarlı bir biçimde kurtulmak açısından yukarıdaki temel 6 tavsiyeye harfiyen uyulması gerekiyor. Uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere erkeklerde erken boşalma problemi erken sürede tedavi edilemediği takdirde mutsuz bir cinsel yaşam söz konusu olabiliyor. Dünyada her 10 erkekten 1’inde meydana gelen erken boşalma problemi yukarıdaki en etkili yöntemler sayesinde birkaç gün içerisinde etkisini kaybediyor.

Bir önceki yazımız olan Jumbo Penis Pompası Bilgiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir